T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

Yayın Tarihi : 8.3.2021

Kilis İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Nuri KÖKÇÜOĞLU ve İl Müdürlüğü Yöneticileri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle kadın Kooperatif üyeleri ve tüm kadın personelle bir araya geldi.

İl Müdürü KÖKÇÜOĞLU tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak "Gerek ailemizin gerekse toplumumuzun temel yapı taşı olan kadınlarımız, kamudan siyasete, eğitimden tarıma hayatın her alanında yer almış, attıkları her adımda büyük başarılara imza atmıştır. Geçmişten bugüne her türlü zorluğa göğüs geren kadınlarımız, aileleri ve vatanları için de büyük fedakârlıklar göstermiştir. Kimi zaman devletimizin kuruluşunda, kimi zaman vatanımızın kurtuluşunda ön saflarda yer alarak kahramanlık örneği sergilemişlerdir.

Türkiye'nin bereketli toprakları gelecek nesillerimiz gibi kadınlarımıza emanet. Kadınlarımız olmazsa toplumun olamayacağı bilinci ile eli bereketli, gönlü sevgi dolu fedakâr kadınlarımızın, sadece bir gün değil her gün hak ettikleri değeri görmesi temennisiyle '8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü yürekten kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum dedi.

Konuşmanın ardından Kooperatif üyesi kadınlar ve kadın personelle birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü pastası kesen İl Müdürü kadınlara canlı çiçek hediye etti.